ताजा समाचार

सरकारपक्षीय नेकपाको पूर्ववत् अडानबीच आज प्रदेश १ को प्रदेशसभा बैठक

विराटनगर । सरकारपक्षीय नेकपाको पूर्ववत् अडानबीच आज प्रदेश १ को प्रदेशसभा बैठक डाकिएको छ ।

माघ २५ गतेको बैठकको कार्यसूचीमा मुख्यमन्त्री शेरधन राईविरुद्धको अविश्वास प्रस्ताव टेबुल हुन नपाई प्रदेशसभा बैठक आज आइतबारका लागि तोकिएको थियो । सभामुख प्रदीपकुमार भण्डारीले अविश्वासको प्रस्ताव टेबुल हुने कार्यसूची लिएर बैठक सुरु गरेर त्यसलाई टेबुल नै नगराई हठात रुपमा स्थगन गरेका थिए । प्रदेशसभाको बैठक सुरु हुनासाथ सत्तापक्षीय नेकपाका प्रमुख सचेतक बुद्धिकुमार राजभण्डारीले संसदीय दलले कारबाही गरेका प्रचण्ड-नेपाल समूहका सांसद्‍लाई कारबाही गर्न सभामुखको ध्यानाकर्षण गराएका थिए ।

अविश्वासको प्रस्ताव टेबुल भई प्रक्रियामा लगेर संसद् बैठक सुचारु गर्नुपर्नेमा प्रमुख विपक्षी कांग्रेससमेत सकारात्मक भएपछि सत्तासीन नेकपाले बैठक टार्ने र चल्नै नदिने रणनीति लिएको छ । नेकपाका प्रमुख सचेतक राजभण्डारीले संसदीय दलको विधानविपरीत आफ्नै दलका नेता तथा मुख्यमन्त्रीविरुद्ध अभियान चलाउने सांसदलाई निलम्बन गरिएकाले बैठकमा सहभागी हुन दिन नहुने आफूहरूको अडान रहेको बताउँछन् ।

यता, प्रमुख विपक्षी नेपाली कांग्रेसका प्रमुख सचेतक केदार कार्कीले दलको विवादलाई प्रदेशसभामा ल्याएर संसद्‌लाई नै बन्धक बनाउनु उपयुक्त नभएको टिप्पणी गर्छन् । भन्छन्, “प्रदेशसभा बैठक सञ्चालन हुनुपर्छ । बन्धक बनाउन पाइँदैन । जे हुन्छ त्यहिँभित्र हुन्छ ।” सत्तापक्षले नै संसद बैठक सञ्‍चालन हुन नदिनु उदेकलाग्दो भएको कार्कीको कथन छ ।

मुख्यमन्त्री शेरधन राईले विराटनगरको एक टेलिभिजनमा अन्तर्वार्ता दिँदै प्रदेशसभा नै विघटनसमेत हुन सक्ने चेतावनीसमेत दिएका छन् ।

यसको प्रतिउत्तरमा नेकपाका प्रचण्ड-नेपाल समूहबाट मुख्यमन्त्री प्रस्ताव गरिएका नेता भीम आचार्यले संघीय राजधानी काठमाडौंमा पत्रकार सम्मेलन गरी मुख्यमन्त्री राईले प्रदेशसभा विघटन नै गर्न नसक्ने र सके गरेर देखाउन चुनौती दिएका छन् ।

Comments

अरु समाचार

© NewsNepal 2018 - All Right Reserved.
news-nepal.com 2017.hlon.org