ताजा समाचार

डिभिजन टूः यस्तो छ नेपाल र क्यानडाबीचको गणित, हारे वा जिते के हुन्छ ?

काठमाडौं, १ फागुन । आइसीसी वल्र्ड डिभिजन टू को अन्तिम खेलमा नेपालले क्यानडासँग भिड्नेछ । नामिबियामा जारी प्रतियोगितामा बुधबार शीर्ष स्थानको क्यानडासँग दोस्रो स्थानको नेपालले खेल्न लागेको हो । यो खेलको विजेता शीर्ष दुईमा रहने पक्का छ। शीर्ष दुईमा पर्ने होडमा चार टिम छन्। सोमबार भएको खेलमा पराजित भएपछि केन्या र ओमान भने एक खेलअघि नै शीर्ष दुईको होडबाट बाहिरिएका छन्।

४ खेल खेल्दा समान ६ अंक जोडेको क्यानडा र नेपाल क्रमशः पहिलो र दोस्रो स्थानमा छ। नेपालको हकमा क्यानडालाई पराजित गर्न सके अर्को महिना जिम्वावेमा हुने क्वालिफायरमा स्थान पक्का हुनेछ। क्यानडाले जित हात पारे पनि त्यहि नै हुन्छ।

त्योभन्दा अगाडि आज अर्को एउटा महत्वपूर्ण खेल हुँदैछ नामिबिया र केन्याबीच। दोस्रो चरणको यो खेल दुई पटक वर्षाले रोकेपछि आज हुँदैछ। यस खेलमा नामिबिया विजयी भए नामिबियाले पनि नेपाल र क्यानडासमान ६ अंक जोड्नेछ। जसले शीर्ष दुईको होड थप रोमाञ्चक बनाउनेछ। यदी नामिबिया केन्यासँग पराजित भएमा भने समीकरण अर्कै बन्नेछ।

बुधबार नेपाल र क्यानडासँगै नामिबिया र युएई बीचको खेल पनि हुनेछ। यी चार टिम शीर्ष दुईको होडमा छन्। यदी नामिबियाले अबको दुबै खेल जित्ने र नेपाल पराजित हुने हो भने नेपाल शीर्ष दुईमा पर्न असफल हुनेछ। नेपाल पराजित हुने र नामिबियाले आज केन्यासँग हारेर भोलि युएईलाई जितेमा पनि नेपाल र नामिबियाको अंक बराबरी हुनेछ र रनरेटको आधारमा शीर्ष दुईमा पर्ने टिमको छिनोफानो हुनेछ।

नामिबियाले दुबै खेल हार्ने र नेपाल पनि भोलि पराजित भए नेपाल र युएईको समान ६ अंक हुनेछ। यस्तो अवस्थामा पनि रनरेट निर्णायक हुनेछ। नेपालले क्यानडालाई पराजित गर्दा सिधै शीर्ष दुईमा स्थान पक्का हुनेछ अन्यथा अन्य टिमको नतिजा र रनरेट निर्णायक हुनेछ। डिभिजन टू को शीर्ष दुई स्थानमा रहने टिम अर्को महिना हुने वान डे वर्ल्ड कप क्वालिफायरमा छनोट हुनेछ। यस्तै तेस्रो र चौथो हुने टिम डिभिजन टू मै रहनेछ र पाँचौ र छैटौँ हुने टिम डिभिजन थ्री मा झर्नेछ।

 

Comments

अरु समाचार

© NewsNepal 2018 - All Right Reserved.